2014

    CLASIFICACIÓN GENERAL 2014
 
PosiciónDorsalTiempoPromedioCorredorPruebaClub
1371:32:514,59kmh.Sara Bonilla Bernárdez(1º)-ABS FemeninoTRIATLON CLAVERIA MÓSTOLES
2611:33:034,58kmh.Ramiro Roses Mejías(1º)-ABS MasculinoC.N CÓRDOBA
3771:33:324,56kmh.Antonio Jesús Cisneros Tomé(2º)-ABS MasculinoTEAM CABRERO
4601:34:184,52kmh.Fernando Leal Pérez(3º)-ABS MasculinoTRIATLON MONTILLA
5451:39:014,30kmh.Bonifacio Azuaga Peña(4º)-ABS MasculinoC.N TODOSCONTRADANI
6781:39:564,26kmh.Juan Antonio Vergara Nebro(5º)-ABS MasculinoR.C MEDITERRÁNEO
7491:42:414,15kmh.Adolfo Codina Núñez(6º)-ABS MasculinoINDEPENDIENTE
8641:43:524,10kmh.Daniel Candelas Amstutz(7º)-ABS MasculinoC.N SAN PEDRO
9151:44:364,07kmh.Francisco José Mora Farfán(8º)-ABS MasculinoTRIATLON ALHAURIN
10191:44:424,07kmh.Antonio Cuesta Barrionuevo(9º)-ABS MasculinoTRIATLON BENALMÁDENA
11751:45:214,04kmh.Miguel Ángel María Pérez(10º)-ABS MasculinoINDEPENDIENTE
12461:45:224,04kmh.Carlos Dimas Arana Rodríguez(11º)-ABS MasculinoLUNÁTICOS
13481:46:553,98kmh.Cesar Durán Liébana(12º)-ABS MasculinoINDEPENDIENTE
14231:47:173,97kmh.Alejandro Mesa Oostlander(13º)-ABS MasculinoINDEPENDIENTE
1561:47:343,96kmh.Marco Puche Hernández(14º)-ABS MasculinoINDEPENDIENTE
16121:48:003,94kmh.Álvaro Martínez Palenciano(15º)-ABS MasculinoBOQUERONES
17271:48:153,94kmh.Francisco Juan Muñoz Ortega(16º)-ABS MasculinoBOMBEROS MÁLAGA
18391:48:153,94kmh.Javier González Navarrete(17º)-ABS MasculinoR.C. MEDITERRÁNEO
19281:48:203,93kmh.Antonio Juan Olmos Sánchez(18º)-ABS MasculinoTRIATLON ALHAURÍN
2071:48:413,92kmh.Jose Manuel Gálvez Andreu(19º)-ABS MasculinoINDEPENDIENTE
21101:49:333,89kmh.Diego Ángel Gil Doblas(20º)-ABS MasculinoBOQUERONES
22661:49:363,89kmh.Antonio Perezagua Del Valle(21º)-ABS MasculinoC.N SAN PEDRO
23591:50:453,85kmh.Francisco Oliva Molina(22º)-ABS MasculinoINDEPENDIENTE
24541:51:063,83kmh.Jose Manuel Clavero Díaz(23º)-ABS MasculinoBOMBEROS TORREMOINOS
25681:51:153,83kmh.Santiago López Rodríguez(24º)-ABS MasculinoR.C MEDITERRÁNEO
2681:51:433,81kmh.Manuel Temboury Moreno(25º)-ABS MasculinoBOQUERONES
27721:51:543,81kmh.Luís Hidalgo Greene(26º)-ABS MasculinoTRIATLON TORREMOLINOS
28401:52:233,79kmh.Roberto Grandfils Vilen(27º)-ABS MasculinoR.C. MEDITERRÁNEO
29261:52:483,78kmh.Francisco José Sánchez Villanueva(28º)-ABS MasculinoINDEPENDIENTE
30811:53:113,76kmh.Jose Antonio Vela Ruiz(29º)-ABS MasculinoINDEPENDIENTE
31421:53:133,76kmh.Juan Marín Ferrer(30º)-ABS MasculinoR.C. MEDITERRÁNEO
32381:54:163,73kmh.Jose Díaz Llamas(31º)-ABS MasculinoR.C.MEDITERRANEO
33671:54:263,72kmh.Juan Carlos Tineo Peña(32º)-ABS MasculinoC.N SAN PEDRO
34791:57:333,62kmh.Samuel Ubeira Noguera(33º)-ABS MasculinoTRIATLON CLAVERIA MÓSTOLES
3591:57:463,62kmh.Martín Finia Casalilla(34º)-ABS MasculinoBOQUERONES
36501:57:473,62kmh.Margarita Fernández Pareja(2º)-ABS FemeninoINDEPENDIENTE
37741:57:523,61kmh.Fco Javier Pérez Sánchez(35º)-ABS MasculinoG.E. VISTALEGRE
38531:58:433,59kmh.Jose Manuel Rosado Molina(36º)-ABS MasculinoINACUA
39561:59:123,57kmh.Alfonso Valencia Pérez(37º)-ABS MasculinoINDEPENDIENTE
40522:00:323,53kmh.Luís Miguel Prieto Torres(38º)-ABS MasculinoSOHAIL FUENGIROLA
41712:00:463,53kmh.Miguel Ángel Marín García(39º)-ABS MasculinoTRIATLON FITNESS CENTER
4242:00:503,53kmh.Yolanda Medina Guerra(3º)-ABS FemeninoINDEPENDIENTE
43692:02:463,47kmh.Rafael Figueroa Jiménez(40º)-ABS MasculinoPATAS Y MOJINAS
44702:02:483,47kmh.Antonio Figueroa García(41º)-ABS MasculinoPATAS Y MOJINAS
45632:02:513,47kmh.Antonio Miguel Toro Guerrero(42º)-ABS MasculinoBIKE STATION RACING
4612:03:033,46kmh.Mauricio Salido González(43º)-ABS MasculinoBOMBEROS TORREMOLINOS
47202:03:353,45kmh.Jose Enrique García Muñoz(44º)-ABS MasculinoINDEPENDIENTE
48312:03:543,44kmh.Francisco Gómez Castro(45º)-ABS MasculinoLUNÁTICOS
49832:04:283,42kmh.Daniel Soler Leiva(46º)-ABS MasculinoINDEPENDIENTE
5032:04:333,42kmh.Carlos Arenas Heredia(47º)-ABS MasculinoINDEPENDIENTE
51732:04:443,42kmh.Javier Prieto Ponce(48º)-ABS MasculinoTRIATLON INACUA
52622:05:473,39kmh.José Rodríguez Marqués(49º)-ABS MasculinoINDEPENDIENTE
5322:06:093,38kmh.Luís Eduardo Crooke Moreno(50º)-ABS MasculinoBOQUERONES
54652:06:203,37kmh.Jose Carlos Gómez Santos(51º)-ABS MasculinoINDEPENDIENTE
55242:07:123,35kmh.Antonio Vergara Borrego(52º)-ABS MasculinoLUNÁTICOS
56302:07:123,35kmh.Jose Antonio Martín Martín(53º)-ABS MasculinoLUNÁTICOS
57292:07:133,35kmh.Jose María Muñoz Fernandez(54º)-ABS MasculinoLUNÁTICOS
58252:07:133,35kmh.Eloy Vergara Gómez(55º)-ABS MasculinoLUNÁTICOS
59322:07:183,35kmh.David Hierro Ortega(56º)-ABS MasculinoLUNÁTICOS
60472:07:483,33kmh.Antonio Carlos Rueda Baquero(57º)-ABS MasculinoINDEPENDIENTE
61222:15:253,15kmh.Carmen Navarro Díaz(4º)-ABS FemeninoLUNÁTICOS
62182:16:223,12kmh.Florencio Rodríguez Villapecellin(58º)-ABS MasculinoBOMBEROS TORREMOLINOS
6352:16:293,12kmh.Manuel Roldán De Haro(59º)-ABS MasculinoINDEPENDIENTE
64802:17:133,10kmh.Fco Javier De Miguel Martín(60º)-ABS MasculinoINDEPENDIENTE
65342:20:513,02kmh.Rafael Meléndez Postigo(61º)-ABS MasculinoLUNÁTICOS
66582:21:493,00kmh.Fco. Javier Marín Porras(62º)-ABS MasculinoBOMBEROS TORREMOLINOS
67132:21:493,00kmh.Johann Weidig Trueba Werner(63º)-ABS MasculinoBOQUERONES
68362:24:072,96kmh.Jose Lopez García(64º)-ABS MasculinoINDEPENDIENTE
69162:24:412,94kmh.Jesús Roldán Carrasco(65º)-ABS MasculinoLUNÁTICOS
70572:25:262,93kmh.Victor Sedeño Díaz(66º)-ABS MasculinoINDEPENDIENTE
71512:28:582,86kmh.Carmen Pilar García Domínguez(5º)-ABS FemeninoC.D AXARLÓN
72762:36:502,72kmh.José Santiago Guerra(67º)-ABS MasculinoTRIATLÓN ALHAURÍN
73822:37:252,71kmh.Juan Ramon Acedo Modelo(68º)-ABS MasculinoINDEPENDIENTE
74432:40:422,65kmh.Enrique Navarro Caballero(69º)-ABS MasculinoBOMBEROS TORREMOLINOS
75352:43:382,60kmh.Juan Lopez García(70º)-ABS MasculinoBOMBEROS MIJAS
76442:45:222,58kmh.Juan Morales Palomo(71º)-ABS MasculinoR.C. MEDITERRÁNEO
77552:54:102,45kmh.Ma Angeles Torres Morera(6º)-ABS FemeninoSOHAIL FUENGIROLA
78112:54:292,44kmh.Luís Carlos Aguayo Aguilar(72º)-ABS MasculinoC.N HOSPITALET
79172:54:472,44kmh.Alfonso Jiménez Martín(73º)-ABS MasculinoBOMBEROS TORREMOLINOS

Travesia: 

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.